"Getr je absorpční látka umístěná do misky uvnitř baňky elektronky, která se po vakuování zapálí a tak pohltí veškeré zbytky plynů. Na stěně baňky se vytvoří lesklá skvrna podle druhu použité látky".

GETR

je také název pro kapelu, která vznikla někdy v roce

1985 v garáži na okraji Ostravy...

 

   Josef za bicíma, Richard s basou a Pavel s kytarou. Pokoušeli jsme se zvládnout rockové pecky té doby, jako například Ride the sky od Helloween, nebo Metal heart od Accept. Je zcela samozřejmé, že pod vlivem této skvělé hudby, vzniklo i pár "nezapomenutelných" vlastních skladeb.

Pod tíhou pracovních a jiných povinnosti, došlo bohužel po nějakém období k pozvolnému rozpadu kapely...

  

   Radost ze společného hraní ale v podstatě nikdy zcela neodezněla, takže jsme se v roce 2010 dali po 25 letech znovu dohromady a kapela GETR, rozšířena o společného kamaráda Jirku u druhé kytary, začíná s nadšením opět zkoušet.

Začátkem roku 2013 jsme mezi sebe přivítali ještě dalšího člena a to zapáleného klávesistu Rosťu z Havířova a naopak koncem téhož roku jsme se rozloučili s Jirkou, který se bohužel odstěhoval do Prahy.

V březnu 2014 potom posílil naše řady zkušený kytarista a dlouholetý kamarád Radim, známý spíše pod přezdívkou Hadži... :-). Hrajeme především cover verze rockových hitů, nicméně se doufejme postupně posuneme k vlastním věcem, ale i kdyby tomu bylo nakonec jinak, nevadí... :-)

 Začátkem roku 2016 odešel klávesák Rostislav Bik.

Na podzim roku 2021 se k nám přidala výborná zpěvačka Světlana.

Hraním v této kapele se chceme především pobavit a v praxi to přesně tak také funguje. 

       Zdarec a dík za návštěvu    

  GETR

                                                                                                                                                     

  

GETR je kapela repertoárem spíše rockovějšího zaměření, vhodná na večírky a zábavy pro lidi se zájmem o tento hudební žánr. Seznam skladeb je zde.

Disponujeme vlastní kvalitní zvukovou aparaturou, včetně základního pódiového osvětlení. V případě zájmu o naší produkci, využijte prosím sekci kontaktů.

Upozorňujeme případné zájemce o naši produkci, že akceptujeme pouze akce konané v sudém týdnu. Děkujeme za pochopení.

S pozdravem GETR